Nyöppningskampanj
Nyöppningskampanj
Sidomonterat sandfilter från Danska Welldana.
Tillverkat av stark glasfiberförstärkt ABS-plast, är detta sandfilter hållbart och motståndskraftigt mot väder och vind.
Sidomonterad 6-vägsventil ingår.
Filtermedia ingår ej.
Unionskopplingar ingår.
I lager
Leveransinfo
Beställ:Idag
Hantering & transport:2–10 dagar
Leverans:30 april – 8 maj
När du köper ett sandfilter är det viktigt att tänka på poolens vattenvolym och flödet från pumpen, eftersom det påverkar hur effektivt vattnet filtreras. Flödet mäts oftast i liter per minut (l/min) eller kubikmeter per timme (m³/h), och det bör matcha filterpumpsystemets kapacitet för att säkerställa att vattnet cirkulerar ordentligt genom sanden eller glaset.
| Varumärke | |
|---|---|
| Typ | Sidomonterad |
| Tankens diameter (mm) | 500 |
| Total höjd (mm) | 770 |
| Sandmängd | 100 kg |
| Glasmängd AFM | 84 kg |
| Maxflöde (m³/h) | 10,5 |
| Multiportventil | Ingår |
| Anslutningar | 50 mm, Unionskopplingar ingår |
När du köper ett sandfilter är det viktigt att tänka på poolens vattenvolym och flödet från pumpen, eftersom det påverkar hur effektivt vattnet filtreras. Flödet mäts oftast i liter per minut (l/min) eller kubikmeter per timme (m³/h), och det bör matcha filterpumpsystemets kapacitet för att säkerställa att vattnet cirkulerar ordentligt genom sanden eller glaset.
| Varumärke | |
|---|---|
| Typ | Sidomonterad |
| Tankens diameter (mm) | 500 |
| Total höjd (mm) | 770 |
| Sandmängd | 100 kg |
| Glasmängd AFM | 84 kg |
| Maxflöde (m³/h) | 10,5 |
| Multiportventil | Ingår |
| Anslutningar | 50 mm, Unionskopplingar ingår |